Контакти:

+38 (0552) 22-33-97
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Зварили борщ співаючи!

13 вересня 2021 р.

12 вересня у с. Великі Копані відбулися довгоочікувані, найулюбленіші та найяскравіші фестивалі на Херсонщині: відкритий фестиваль народної творчості «Душа Півдня» та гастрофест «Таврія- Борщ».

У цей день всі, хто завітав на всенародне свято творчості, гостинності і смаку стали свідками того, як легка на підйом мистецька спільнота Херсонщини все вміє робити досконало: і творити, і варити, і до всього береться із завзяттям, натхненням та творчим ентузіазмом.

Фестиваль, як завжди був багатогранний та насичений подіями. Величезну кількість колоритних виробів, сувенірів та національних прикрас запропонували народні умільці, які розташувались довжелезною імпровізованою «вулицею майстрів». Різножанрові художні колективи понесли нас у світ музики, пісні і танцю. У концертній програмі фестивалю взяло участь 78 колективів з 35 територіальних громад Херсонщини, а також наші друзі – творчі колективи з Миколаївщини.

Та головною родзинкою цього дня був звичайно гастрофест «Таврія–Борщ» - бо наші працівники культури зберігають нематеріальну культурну спадщину не тільки в піснях і звичаях, а також у кулінарних та гастрономічних традиціях наших предків. Цього року вся Україна святкує 30-річчя Незалежності, тож таку значну цифру ми також вирішили відтворити на нашому фестивалі - зварили 30 казанів різноманітних борщів за традиційними та ексклюзивними авторськими рецептами.

Команди 30-ти територіальних громад Херсонщини змагалися у кулінарному мистецтві, проявили всю свою фантазію, креатив, творчий азарт і все для того, щоб цілий рік з гордістю носити почесне звання переможців у найголовнішій номінації гастрофесту «Таврія-Борщ». А оскільки кожен конкурс це робота - робота творча, клопітка і напружена не тільки для учасників, але і для журі, тож суддям, як завжди, видалося не легко, бо такого розмаїття страв не в кожній книзі з кулінарії побачиш.

Винахідливості наших кулінарів-аматорів можна було тільки позаздрити: борщі з апельсинами, зеленими абрикосами, з дичиною, перпілками, вишнями, чорносливом, медом та горіхами, з бичками, карасями, грибами, качками, півнями, реберцями, питний борщ-коктейль та сухий борщ «Шпундра» - і це далеко не все, чим дивували цього дня. Тож, взявши до уваги смакові властивості, оригінальність подачі та загальні враження від цілісності і продуманості творчої презентації, журі визначило переможців у наступних номінаціях:

Переможцями мистецько–кулінарного фестивалю «Таврія-Борщ» стали працівники культури та учасники творчих колективів Тавричанської територіальної громади, шеф-кухар Ірина Сігарьова – сухий козацький борщ «Шпундра».

«Феєрія смаку» - (неперевершений смак) - вокальний ансамбль «Забавні молодички» Магдалинівського СБК Чаплинської територіальної громади, шеф-кухар Оксана Мельник – борщ червоний з реберцями.

 

«Ноу-Хау-Борщ» - (з додаванням незвичних продуктів) - керівний та творчий склад працівників культури Голопристанської міської територіальної громади, шеф-кухар Андрій Сидоренко – борщ з півнем та апельсинами.

«Вміла готувати, вміла й подавати» - (найоригінальніша подача борщу) - працівники культури та учасники творчих колективів Білозерської територіальної громади, шеф-кухар Олена Бутковська – борщ трипільський з медом та горіхами.

«З бабусиної печі» - (за збереження народних кулінарних традицій) Народний фольклорний колектив «Золоте гроно» Раденського Будинку культури, Олешківської територіальної громади, шеф-кухар Тетяна Швидкова – червоний борщ в баняку.

«Промоушн-Борщ» - (найкраща творча презентація) Ініціативна група працівників культури та аматорів народного мистецтва Ювілейної територіальної громади, шеф-кухар Валентина Надєєва – борщ з півнем, свининою та галушками.

«Мрія українця» - (найбагатший стіл) Творчий колектив працівників Великолепетиського центрального Будинку культури, шеф-кухар Лариса Пікалова – борщ з перепілкою та перепелиними яйцями.

«Талант не проїси» - (краща пісня про борщ) Творчі колективи та аматори народного мистецтва Скадовської територіальної громади, шеф-кухар Світлана Баранюк – червоний борщ з начинкою куриними патронками.

«Борщ - елітна страва» - (вишукана подача борщу) Ініціативна група працівників культури та активних творчих мешканців Любимівської територіальної громади, шеф-кухар Тетяна Грінько, су-шеф Оксана Мальчук – борщ червоний з грибами.

«Щасливі разом» - (за активну творчу позицію) Ініціативна група працівників культури та аматорів народного мистецтва Федорівської філії Центру культури та дозвілля Новотроїцької селищної ради, шеф-кухар Оксана Ганжа – федорівський борщ з вишнями та фаршированим півнем.

«Чим багаті, тим і раді» - (найгостинніші господарі) Ініціативна група кулінарів-аматорів Великокопанівської громади, шеф-кухар Анатолій Наумов – 80-літровий борщ.

«Приховані резерви» - (нові учасники фестивалю) Вокальний ансамбль «Сузір’я» Тягинського СБК Тягинської територіальної громади, шеф-кухар Наталія Козак – борщ «Збірний» з коржами тягинськими особливими.

«Наполегливість - запорука успіху» – (за постійну участь у фестивалі) Народний хоровий колектив «Червоняночка» Матвіївського будинку культури Миколаївської міської ради, шеф-кухар Любов Кузьменко – матвіївський борщ з бичками.

Спеціальний приз від члена журі Міжнародного фестивалю аматорського кіно «Кінокімерія», віце-Президента міжнародного кінофестивалю UNCA Анджея Пшездзецького отримав творчий колектив Херсонського обласного академічного театру ляльок, шеф-кухар Вікторія Орлова – український борщ з реберцями.

Також, Новокаховська територіальна громад отримала в нагороду одноденну поїздку до Уманського дендропарку від голови Великокопанівської сільської ради Валентини Костенко.

Золоті кубки за розвиток та підтримку нематеріальної культурної спадщини Херсонщини від голови обласної ради Олександра Самойленка отримали команди з Тавричанської, Голопристанської та Олешківської громади, які вручив директор обласного Центру народної творчості Володимир Капелюшник, виразивши слова вдячності депутатському корпусу обласної ради за одностайне підтримання Свята Борщу на Херсонщині. Подяками були також відзначені всі громади – учасники фестивалю народної творчості «Душа Півдня» та гастрофесту «Таврія-Борщ».

Херсонський обласний Центр народної творчості щиро дякує усім, хто підтримав, долучився до організації та проведення цього фестивалю: представникам органів місцевого самоврядування, нашим колегам - працівникам культури, майстрам та аматорам усіх громад Херсонщини, які щоразу вражають нас своїми творчими здобутками.

Найбільша подяка мешканцям, працівникам інфраструктури та культпрацівникам Великокопанівської територіальної громади, а особливо очільниці громади Валентині Дмитрівні Костенко за гостинність та проведення фестивалю на високому організаційному рівні.

До зустрічі на наступному Святі Борщу у 2022 році!

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.