Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Засідання експертної ради з питань НКС

14 травня 2021 р.

14 травня у Світлиці Херсонського обласного Центру народної творчості відбулось засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини. До складу комісії входять провідні фахівці області у галузі культури та очільники Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації.

На порядку денному постало питання щодо внесення окремих елементів до обласного Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Херсонщини, а саме:

  • «Традиція плетіння з нечищеної, неколеної лози на Великоолександрівщині»;
  • «Говірка села Старосілля Великоолександрівської громади;
  • «Родинна традиція вишивання Куземських. Розтинанка» с.Миролюбівка Нововоронцовської громади;
  • «Традиції випікання весільних шишок та дивишника в селі Князе-Григорівка Великолепетиської громади».

Під час засідання Експертною радою було розглянуто повний пакет документів на кожен елемент НКС (облікова картка, фото, відео, аудіо та додаткові матеріали) та проголосованого за внесення їх до обласного Переліку елементів НКС Херсонської області.

Також були визначені питання щодо подальшого просування елементів НКС до Національного реєстру, важливості підтримки елементів НКС на обласному рівні із змінами та доповненнями до Програми розвитку культури і духовності в Херсонській області. Ставало також питання необхідності створення регіональних освітніх програм та залучення студентів Херсонського державного університету до проведення досліджень елементів НКС.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.