Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Заквітчали Україну рушниками!

25 серпня 2021 р.

24 серпня на головній площі м. Херсону обласним Центром народної творчості було організовано та проведено презентацію масштабного вишиваного арт-об’єкту, який став окрасою цього святкового дня. Велична композиція з 49 різнобарвних рушників стала результатом обласної культурно мистецької акції «Заквітчаймо Україну рушниками», присвяченої 30-й річниці Незалежності України.

Саме до цієї значущої для нашої держави дати кожна громада області подарувала Україні один із головних символів культурної спадщини, священну реліквію нашого народу – вишитий рушник. Цей прекрасний витвір майстрів Херсонщини викликав непідробний інтерес у гостей заходу, які намагалися хоча б ментально доторкнутися до світу мистецтва, сповненого неповторним національним колоритом, рясним розмаїттям візерунків та щедро заквітченого усіма барвами українського Півдня. Загальна довжина рушників, що склали композицію – близько 70 м.

Святкову концертну програму складали юні і талановиті херсонські артисти та запрошені гості з Білозерської, Нововоронцовської, Олешківської Новокаховської та Скадовської громад. Концерт був пронизаний патріотичними мотивами, звучали пісні про любов до України, рідної землі, батьківського дому, родини, а також артисти запалювали виконанням сучасних популярних музичних композицій.

Низку заходів доповнював яскравий ярмарок майстрів народного мистецтва. Величезне розмаїття цікавих сувенірів було запропоновано майстрами для наших містян, проте саме сувеніри з українською символікою були трендом свята Волі і Незалежності. Дорослі та діти із задоволенням прикрашали себе жовто-блакитними аксесуарами, тим самим гордо висловлюючи свою патріотично позицію.

Цей святковий день був насичений творчими подіями. Відбулася і ще одна важлива для усієї області презентація збірки віршів поетів-аматорів Херсонщини «З Україною в серці», присвяченої 30-й річниці Незалежності України. До обласного Центру народної творчості свої вірші надіслали 72 самодіяльних поета Херсонщини. І саме перед святом це ексклюзивне видання побачило світ. І ми радіємо з того, що цей скарб поетичного мистецтва наших талановитих земляків звучатиме на святах та урочистостях в усіх куточках нашої сонячної Таврії.

Херсонський обласний Центр народної творчості щиро дякує усім, хто долучився до організації та проведення цього заходу, а особливо нашим колегам - працівникам культури, майстрам та аматорам усіх громад Херсонщини. Поки ми разом - ми цілісні, сильні і не переможні!

 

 

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.