Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Театральна весна

28-29 квітня у на базі Бериславського РБК відбувся конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Херсонщини». Цьогорічний конкурс був направлений на підтвердження звань колективам, що носять почесне звання «зразковий» та «народний» та присвоєнню новим.

Почесне журі переглянуло 15 вистав від колективів, що завітали з Верхньорогачицького, Білозерського, Великоолександрівського, Нововоронцовського, Новотроїцького, Олешківського, Каховського, Бериславського районів, міст Каховка, Нова Каховка, Таврійськ та Херсон.

Конкурс відбувся на високому професійному та організаційному рівні. Поряд з режисерами-професіоналами, такими, як заслужений працівник культури України Анатолій Лазарєв (м.Нова Каховка), приємно спостерігати за зростанням молодих та впевнених у собі керівників театральних колективів - Олександра Голубєва та Кароліни Медкової. Вони не бояться експериментувати, їх постановки цікаві, наповнені новизною та зачіпають актуальні соціальні теми та проблеми. Та головне, що учасники цих колективів - діти і молодь, які завдяки своїм наставникам зростають з почуттям справедливості та розуміння своїх вчинків.

Поряд із зростанням є також і зниження якості постановок. Це відбувається через недоопрацювання матеріалу, а також через пошук нових форм подачі матеріалу та виразних засобів, які, на жаль, не зовсім вдалі, або поки не під силу режисерам.

Тож, за підсумками конкурсу призові місця розподілилися наступним чином:

Гран-При – театральна студія «Акцент» Таврійського Будинку культури Новокахоської міської ради, керівник Олександр Голубєв;

І місце – народний театр юного глядача Новокаховського МПК, керівник заслужений працівник культури України Анатолій Лазарєв;

– народний театр місцевого факту «Тронка» Каховського РБК ім.Фрунзе, керівник Кароліна Медкова;

зразковий театр юного глядача «Едельвейс» Каховського МПК «Меліоратор», керівник Олена Волкова;

ІІ місце – народний театр мініатюр «Зернина жарту» Великоолександрівського РБК, керівник Тетяна Мартиненко

– любительське об’єднання «Народний театр» Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності», керівник Сергій Міненков;

- народний театр місцевого факту «Колос» Гаврилівського СБК, Нововоронцовського району, керівник Олена Скрипніченко;

ІІІ місце – народний театральний колектив «Ренесанс» Генічеського РБК, керівник Віра Ховріна;

- народний драматичний театр Бериславського РБК, керівник Вікторія Нечитайло;

- народний драматичний колектив «Джерело» Чумацькошляхівського СБК Новотроїцького району, керівник Віктор Ковальчук;

- народний драматичний колектив «Глобус» Олешківського ЦКД, керівник Олена Пильнєва;

Решта учасників отримали пам’ятні сувеніри та грамоти за участь.

Журі конкурсу на чолі з головою - заслуженим діячем мистецтв України, заступником директора Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша Іриною Корольовою вирішило винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації про підтвердження звання «народний» та «зразковий» всім колективам, які взяли участь у конкурсі, окрім:

- народного драматичного театру (кер. Вікторія Жуковська) та зразкового театрального колективу (кер. Тетяна Собко) Великокопанівської ОТГ, драматичного колективу «Мельпомена» Виноградівської ОТГ (кер. Наталя Саранча), які з різних обставин не взяли участь у конкурсі та переглянути їх восени цього року.

- відтермінувати перегляд до вересня поточного року за умови врахування у подальші роботі побажань журі народному драматичному театру Новокаховського МПК (кер. Віктор Старостенко).

- присвоїти звання «зразковий аматорський колектив» театральній студії «Акцент» Таврійського БК Новокаховської міської ради (кер. Олександр Голубєв).

Обласний Центр народної творчості не втомлюється висловлювати величезну подяку начальнику відділу культури Бериславської РДА Полегенко Людмилі Валентинівні та колективу РБК за підтримку аматорського театрального мистецтва і високу організаційну роботу з підготовки та проведення конкурсу.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.