Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

" Та й прийшли до тебе три празники в гості!"

25 січня 2021 р.

Різдвяні свята - казкова і яскрава пора для наших улюблених глядачів, а для працівників культури – це час творчості, натхнення та нових ідей. І в карантині ми також не сумуємо, а шукаємо нові шляхи і методи реалізації творчих планів.

«Бо прийдуть до тебе три празники в гості…» – співається у відомій колядці, і вони обов’язково приходять, не дивлячись ні на що, по черзі, кожен у свій час. Тож ми намагалися не проґавити їх і запропонували творчим колективам Херсонщини взяти участь у циклі заходів з однойменною назвою «Бо прийдуть до тебе три празники в гості!», які відбулися у Інтернет-форматі. До циклу увійшли три найулюбленіші свята Різдвяно-новорічного циклу.

«А той перший празник - Рождество Христове…». Для участі у Інтернет-проєкті «Різдвяний Вертеп Херсонщини» були запрошені театральні колективи, колядницькі та щедрувальні гурти з вертепами та поздоровчими програмами до 10 хвилин. У групі ОЦНТ «Культура – це ми» всі бажаючі мали можливість переглянути 23 виступи творчих колективів з 19 громад Херсонщини: Горностаївскої, Каланчацької, Бериславської, Виноградівської, Великоолександрівської, Нововоронцовської, Олешківської, Любимівської, Великокопанівської, Асканійської, Новоолександрівської, Станіславської, Милівської, Білозерської, Тавричанської, Великолепетиської, Долматівської, Костянтинівської, Верхньорогачицької та сіл Зеленівка і Богданівка Херсонської міської ради.

«А той другий празник - Святого Василя…». 13 січня на свято Меланки відбулась презентація відео обласного флешмобу з виконання найвідомішої колядки «Добрий вечір тобі, пане Господарю!». Для участі у флешмобі свої творчі доробки надіслали 25 різнопланових вокальних, фольклорних, молодіжних та естрадних колективів клубних закладів 15 громад Херсонщини: Іванівської, Любимівської, Долматівської, Нововоронцовської, Новокаховської, Ювілейної, Милівської, Чаплинської, Білозерської, Олешківської, Виноградівської, Бехтерської Великоолександрівської,  Бериславської, м. Олешки та Херсон. З огляду на технічну якість надісланих матеріалів не всі увійшли у загальний відеопроєкт, проте ми відзначили високу творчу активність учасників, прагнення бути в центрі подій та бажання демонструвати свої мистецькі надбання широкому загалу.

«А той третій празник - святе Водохреща…» До цього свята ми запропонували провести в клубних закладах «Йорданські вечорниці» за участю майстринь народної творчості та учасниць художніх колективів. Це такі суто жіночі посиденьки, які проходять у довільній формі, де можна показати свої вміння, навчитися різноманітним рукоділлям, поспівати, поворожити, поспілкуватися і душею відпочити. Нині про збереження народних традицій дбають працівники закладів культури, влаштовуючи цілі екскурси в багате культурне минуле наших предків. Свої відео та світлини з «Йорданських вечорниць» нам надіслали працівники культури Виноградівського селищного Будинку культури, Червонополянського СБК Чаплинської селищної ради, працівники Будинку культури Любимівської селищної ради та аматори сцени Чаплинського культурно-мистецького Центру.

Цей захід став гарним завершенням новорічних свят. Фото і відеоматеріали були опубліковані на різних Інтернет ресурсах.

Херсонський обласний Центр народної творчості дякує всім, хто долучився до організації та проведення яскравих традиційних новорічно-різдвяних заходів в умовах карантину і зробив їх невід’ємною частиною нашого сучасного життя.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.