Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Святкуємо по-українськи!

3 листопада 2020 р.

У Херсонському обласному Центрі народної творчості знову кинули своєрідний виклик заморському святу і в новому форматі провели культурно-мистецький Інтернет-проєкт «Свято Гарбуза, або Хелловін по-українськи!»

Вже четвертий рік поспіль працівники Центру намагаються протистояти популярному в останній час, особливо серед молоді, чужому для нас святу Хелловіну. Широкій спільноті культпрацівників ми запропонували в цей день проводити «Свято гарбуза» в українському стилі, як свято завершення збору врожаю та зробити нашого гарбуза центром уваги і головним героєм дня, а притаманних до заморського Хелловіну монстрів замінити на персонажів слов’янської міфології, художньої літератури та веселих героїв українських народних казок. Бо що гріха таїти – своєї нечисті і в нас вистачає!

Величезну кількість різноманітних творчих доробків було надіслано на адресу ОЦНТ – це пісні, танці, відео майстер-класи, вірші про гарбузи, театралізовані сценки, фотозони та інсталяції з гарбузами, а також безліч колоритних та містичних образів, втілених учасниками проекту.

Свої фантазії на запропоновану тематику нам надіслали студенти Херсонського коледжу культури і мистецтв, Херсонського державного університету, учасники художньої самодіяльності з Горностаївської, Музиківської, Чулаківської, Білозерської, Долматівської, Мирненської, Станіславської, Асканійської, Борозенської, Виноградівської, Високопільської, Зеленопідської, Любимівської, Кочубеївської, Ювілейної, Констянтинівської, Каланчацької об’єднаних територіальних громад. З різних закладів культури Верхньорогачицького, Голопристанського, Великолепетиського, Нововоронцовського, Скадовського, Великоолександрівського, Каховського, Білозерського, Бериславського, Олешківського районів, м.Нова Каховка та Будинків культури селищ Комишани, Сонячне та Зеленівка Херсонської міської ради.

Такий формат проведення надав нашому святу більш широкого масштабу, оскільки в ньому мали змогу взяти участь артисти-аматори навіть з найвіддаленіших сільських Будинків культури нашої області.

Особливо приємно було бачити фото та відео матеріали із заходів «Свято гарбуза» та фестивалів гарбузової каші «Каша – сила наша!», які відбулися у ці дні в селищному Будинку культури Костянтинівської ОТГ, Дубівському СБК Горностаївської ОТГ, Розливнянському СБК Білозерської ОТГ, Ольгівському СБК Бериславського району, Велетенському СБК Білозерського району.

Хочеться подякувати всім учасникам проєкту, а особливо відмітити тих, котрі правильно зрозуміли наш меседж «Від жаху - до жарту!» - популяризація народних традицій та висміювання усього чужого і непритаманного нашій культурі. Дякуємо за те, що наситили інтернет-простір смішними, яскравими і колоритними образами, інсценівками та піснями. А також популяризували гарбуз – нашого національного осіннього героя - його смакові і корисні властивості, важливу роль в українській обрядовості і прославляли його, як господаря, голову і символ роду.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.