Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Світлиця Кобзаревих дум

9 березня 2021 р.

 

207-й день народження Тараса Григоровича Шевченка – це привід вшанувати пам’ять Великого Кобзаря і згадати його творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

6 березня на базі Новокаховського міського Палацу культури відбувся щорічний обласний конкурс читців «Світлиця Кобзаревих дум», ініціатором якого є Херсонський обласний Центр народної творчості. Цього року конкурс був присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка та 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Майже 5 годин тривали творчі змагання, на які завітали понад 45 читців та 1 поетичний театр з різних куточків нашої області, а саме: Борозенської, Хрестівської, Любимівської, Тавричанської, Виноградівської, Верхньорогачицької, Новорайської Новотроїцької, Зеленопідської, Присиваської, Чаплинської, Таврійської, Новокаховської та Каховської територіальних громад та м.Херсон.

На початку заходу прозвучав безсмертний твір Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні народної хорової капели Палацу культури, керівник Ніна Шевелєва. За традицією, з вітальним словом до всіх конкурсантів звернувся мер Нової Каховки Володимир Коваленко та голова журі цьогорічного конкурсу Заслужений працівник культури України Лідія Лимаренко.

Хочеться відмітити, що в цьому році більша кількість учасників конкурсу – молодь. Виступи супроводжувалися вдало підібраним музичним матеріалом, звуковими та світловими ефектами, кожен показав високу сценічну культуру та відповідні сценічні костюми.

Після ґрунтовного обговорення журі визначило переможців:

У віковій категорії 14-20 років:

Лауреати І ступеню:

Поп Вікторія – Василівський будинок культури Любимівської ОТГ, керівник Наталія Протосвіцька;

ІІ та ІІІ місця не присуджувалося.

Лауреати ІІ ступеню:

Анна Жилка – Чорноморський сільський клуб Каховської міської територіальної громади, керівник Олена Жилка;

І та ІІІ місця не присуджувалося.

Лауреати ІІІ ступеню:

Марчук Анастасія – Долинський сільський Будинок культури Хрестівської сільської територіальної громади, керівник Ірина Марчук;

Кільова Анастасія – ліцей с.Чорнянка Таврійської міської територіальної громади, керівник Алла Снігур;

Сігнаєвська Каріна – ліцей №1 Таврійської міської територіальної громади, керівник Тетяна Ковтун;

Серед поетичних театрів:

Лауреати ІІ ступеню:

Театральна студія «Прем’єра» – сільського Будинку культури Тавричанської територіальної громади, керівник Оксана Довбня;

І та ІІІ місця не присуджувалося.

У віковій категорії 21-45 років:

Лауреати І ступеню:

Яна Гаман – Новокубанський сільський Будинок культури Борозенської сільської територіальної громади, керівник Юлія Павліченко;

Лауреати ІІІ ступеню:

Наталія Фільварочна – селищний Будинок культури Любимівської територіальної громади, керівник Оксана Мальчук;

ІІ місце не присуджувалося.

Серед студентів вищих навчальних закладів сфери культури та освіти:

Лауреат І ступеню:

Зубченко Марія – Херсонський фаховий коледж культури і мистецтв» Херсонської обласної ради, керівник Валентина Довженко;

Марія Андреєва – Херсонський державний університет, керівник Лідія Лимаренко.

Лауреати ІІ ступеню:

Каріна Бокій - Херсонський державний університет, керівник Лідія Лимаренко;

Вікторія Баран - Херсонський державний університет, керівник Лідія Лимаренко;

ІІІ місце не присуджувалося.

Для того щоб підтримати читців, які показали себе на досить високому рівні, журі відзначили їх номінаціями:

Номінація «Майбутнє конкурсу»:

Марія Кривицька – КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв», Новокаховської міської територіальної громади, керівник Олена Тюкалова;

Номінація «Природність виконання»:

Микита Подольцев - КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв», Новокаховської міської територіальної громади, керівник Олена Тюкалова;

Владислав Пільщиков – Малокаховський сільський Будинок культури Каховської міської територіальної громади, керівник Наталія Альгеєр;

Номінація «Високе володіння майстерністю слова»:

Катерина Єфимчук - КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв», Новокаховської міської територіальної громади, керівник Олена Тюкалова;

Номінація «Глибоке прочитання творів Т.Г.Шевченка»:

Світлана Стецюра – сільський Будинок культури Тавричанської територіальної громади, керівник Оксана Довбня;

Марія Гудкова - Херсонський державний університет, керівник Лідія Лимаренко.

Херсонський обласний Центр народної творчості висловлює велику подяку всім учасникам за участь у конкурсі та їх керівникам за підготовку. Величезна вдячність керівництву та працівникам Новокаховського міського Палацу культури та начальнику відділу культури і туризму Новокаховської міської ради Зарудній Наталії Сергіївні за організацію та співпрацю у проведенні обласного заходу на високому рівні.

 

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.