Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

"Самоцвіти Херсонщини"

26 серпня 2021 р.

25 серпня у Світлиці Херсонського обласного Центру народної творчості відкрилась обласна виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Самоцвіти Херсонщини». Проходить вона в рамках святкових заходів до 30-ї річниці Незалежності України. Участь у виставці взяли близько 70 учасників з 25 громад Херсонщини.

У експозиції представлені роботи у різноманітних техніках та жанрах народного мистецтва, це: вишивка і плетення з джгута, народна та авторська лялька, різьблення та випалювання по деревині, кераміка та гончарство, бісероплетіння та писанкарство, традиційний та авторський декоративний розпис, унікальна для нашого регіону інтарсія, креативні вироби з кукурудзяного листя - талашу та багато іншого.

Особливе місце на виставці займають вишиті рушники – вічні обереги українців. Це зразки вишивки з різних громад та колишніх районів Херсонської області, які зберігаються у фондах ОЦНТ. На подвір’ї Центру святковою фотозоною слугувала композиція «Заквітчаймо Україну рушниками!» - 16-тиметрове панно з 49 рушниками, створене спеціально до Дня народження країни золотими руками майстринь-вишивальниць з громад Херсонщини.

Яскравими перлинами експозиції стали роботи майстрів – учасників обласного конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Таврійський сувенір».

На виставці був присутній почесний гість - перший заступник голови – керівник виконавчого комітету Херсонської обласної ради, голова конкурсної комісії Юрій Соболевський. «Дякую всім за участь у конкурсі. Кожна робота прекрасна по-своєму, тому було дуже важко оцінювати і визначити кращих. Але, скажу відверто, наш експеримент вдався – ми змогли об’єднати і згуртувати віртуозів народного мистецтва зі всієї області. Наші майстри, наші народні умільці – це дійсно яскраві самоцвіти, коштовні перлини, які прикрашають намисто талантів нашої рідної Таврії. Дякую вам за це!» – зазначив Юрій Валентинович та наголосив, що обласна влада продовжить підтримувати майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Відбулось нагородження переможців та учасників конкурсу «Таврійський сувенір». Грамотами Херсонського обласного Центру народної творчості були також нагороджені майстрині-вишивальниці, які взяли участь у акції «Заквітчаймо Україну рушниками!»

Захід пройшов у неформальній атмосфері сімейного свята. Бо всі таланти Херсонщини – справді одна велика творча родина. Всі присутні погодились, що творче спілкування, обговорення спільних проблемних питань, обмін враженнями та досвідом вкрай необхідне як майстрам, так і організаторам таких заходів та офіційним особам – представникам влади.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.