Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Рушник Херсонщині

1 липня 2019 р.

26 червня в рамках святкових заходів до 75-ї річниці Херсонського обласного Центру народної творчості завершилась обласна акція «Рушник Херсонщині». Її презентація відбулась у Світлиці ОЦНТ під час відкриття виставки «Народне мистецтво Херсонщини».

Ідея проведення цієї акції виникла під час засідання «круглого столу» вишивальниць 19 січня цього року, де обговорювалась тема спільного творчого флеш-мобу. У березні, до 75-ї річниці заснування Херсонської області, ОЦНТ оголосив про акцію і запропонував найактивнішим майстриням-вишивальницям з усіх куточків нашого регіону взяти участь у створенні спільного арт-об’єкту, який стане своєрідним подарунком рідній області до ювілейної дати.

Концепція акції – створення єдиної композиції, яка складається з окремих рушників, що вишиті силами місцевих майстринь, з назвами громади чи району та орнаментами, які притаманні цьому регіону.

До кінця червня до обласного Центру народної творчості надійшло 38 рушників, створених золотими руками 65-ти вишивальниць Херсонщини та центральне панно з логотипом ОЦНТ, яке створила відома в Україні та за межами нашої держави херсонська вишивальниця Ганна Гладченко.

Полотно для рушників надав майстриням обласний Центр народної творчості, а місцеві умільці спільно з працівникам закладів культури вибирали орнаменти та шрифти для презентації вишивки свого регіону. Таким чином утворилась яскрава композиція, що презентує розмаїття талантів нашого краю та є своєрідною вишиваною славицею Херсонщині.

Подарунок від майстрів вийшов багатий, насичений та колоритний. Він є символом єднання творчих людей, які люблять і славлять свою Батьківщину.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.