Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Писанковий сад – передвісник Великодня!

Щороку напередодні Великодніх свят ніби оживає наше місто – разом з природою розквітає у Херсоні «Писанковий сад». Це відбувається завдяки невпинній фантазії майстрів та артистів-аматорів - учасників Великодньої культурно-мистецької акції. Цього року 5 квітня сад розквітнув на території Потьомкінського скверу.

У прикрашанні скверу взяли участь майстри, творчі колективи та працівники культури з Великолепетиського Нововоронцовського, Скадовського, Бериславського, Білозерського, Новотроїцького, Каланчацького, Олешківського, Голопристанського, Каховського, Високопільського, Великоолександрівського районів, міст Каховка і Нова Каховка, а також Станіславської, Чаплинської, Музиківської, Тавричанської, Каланчацької ОТГ. Долучились і шанувальники народної творчості Зеленівського, Богданівського, Комишанського Будинків культури Херсонської міської ради, колективи закладів освіти, музичного училища та училища культури, бібліотек, шкіл мистецтв, Центрів дитячої та юнацької творчості та інш.

Поряд з постійними учасниками до акції долучились і нові ентузіасти – колективи Інституту зрошувального землеробства, Херсонської філії Одеського державного університету Внутрішніх Справ, судно-механічного ліцею, кулінарного училища та ще багато ініціативних та творчих людей, яких під вітами Писанкового саду об’єднав Херсонський обласний Центр народної творчості.

Захід супроводжувала просвітницька концертна програма. Звучали ліричні пісні, великодні вірші. Вокальні і театральні колективи показали традиційні та сучасні веснянки, обряд прикликання пташок за допомогою обрядового печива «жайворонків», яким і пригостили гостей свята.

На урочисте відкриття Писанкового саду завітав священик Української Православної Церкви Київського Патріархату, військовий капелан Богдан Костюк разом з військовослужбовцями. З натхненним словом він звернувся до присутніх, привітав та виказав слова підтримки організаторам та учасникам заходу, зауваживши, що так важливо нам сьогодні бути разом у творчому спілкуванні, у вірі, у радості, яку дарує нам світле свято Великодня. Також виказав сподівання, що цей день подарує нашим душам велику втіху і відраду, а сама акція стане гарним передвісником Великодніх свят.

Головною королевою свята було, звичайно ж, маленьке диво українського народу - писанка, символ життя, оберег, кожний малюнок якого таїть у собі молитви - звернення до Бога, привертає добрі сили і відвертає лихі, розповідає про створення світу, про вічні закони мудрості і любові.

Писанки були скрізь - і на деревах, і у витворах майстрів Великодніх композиціях та у піснях.

Українці мають дуже багатогранні традиції відзначання Великодніх свят. Це і закликання весни обрядовими веснянками, водіння хороводів, обдаровування писанками і крашанками своїх рідних, близьких та коханих людей. У писанковому саду кожен мав можливість долучитися до різноманітних майстер-класів та традиційного українського малярства і розмалювати свою власну писанку.

Також величезну кількість великодніх сувенірів можна було придбати на традиційному ярмарку майстрів народного мистецтва, які цього року представили свої роботи неймовірним розмаїттям і на будь-який смак.

Окрасою та головною інтригою свята був конкурс великодніх композицій «Великодній барвограй».

І місце у різних номінаціях посіли: колективна робота студентів училища культури ПЦК «декоративно-прикладне мистецтво», кер. Оксана Катиніна; Тетяна Сердюк (Федорівсьий СБК) та Тетяна Тетеря (Нововронцовський РБК).

ІІ місце: колективна робота учнів Школи мистецтв №1 м.Херсон, кер. Марина Воробйова; Надія Мірошник (Рубанівський СБК Великолепетиського району) та народна студія «Сиваський віночок» Новотроїцького ЦКД, кер. Заслужений майстер народної творчості Марія Гусак.

ІІІ місце: Юлія Кобзар (Виноградівський ЗПЗСО ім.О.М.Соценко); Анна Шахова (Чаплинський культурно-мистецький Центр) та Олена Верхогляд (Великоолександрівський РБК).

Обласний Центр народної творчості дякує всім учасникам за багаторічну творчу співпрацю, за те, що всі ви вже стали нашими друзями і завжди підтримуєте наші ініціативи.

Шановні колеги і друзі Центру, щиро вітаємо усіх з наближенням Великодніх свят. Три дні Великодня радіє все суще в небесах і на землі. В ці дні відкривається небо і якщо у людини чисті помисли, наміри, то Бог неодмінно почує їх і допоможе здійснитись. Так мовиться у давньому повір’ї. Згадаймо про це хоча б на Великдень! І хай торжествує над світом заповіт, який залишив людству воскреслий Христос, — «возлюби ближнього» .

А ми вас любимо і дуже цінуємо!

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.