Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Пташок викликаю із теплого краю!

22 березня 2019 р.

Свято «Сороки», або як деякі називають «Жайворонки» більше відоме в народі, як Сорок Святих і відзначається 22 березня.

Наші предки в цей день своїми обрядами намагалися прискорити прихід весни і прогнати геть холодну і голодну зиму. Вважається, якщо покликати весну як слід, то вона не забариться, тепло з'явитися, холоднеча піде, прилетять пташки і потечуть струмочки, весело виблискуючи під ніжними сонячними промінчиками.

Сьогодні, 22 березня, до етно-культурного комплексу «Херсонська Світлиця» обласного Центру народної творчості завітали гості: учні середніх класів загальноосвітньої школи №32 та студенти Херсонського училища культури, які разом з працівниками Центру зустрічали весну та закликали птахів, як перших вісників тепла.

Під час заходу Господар та Господиня розповіли дітям про обряди та звичаї цього свята, разом із самодіяльними колективами Зеленівського Будинку культури Херсонської міської ради співали веснянки, водили «кривого танцю» та грали в ігри за народними традиціями.

Незважаючи на примхи природи та перешкоди Баби Явдохи, всі учасники дійства таки закликали весну магічними словами давньої веснянки: «Пташок викликаю із теплого краю, летіть соловейки на нашу земельку, спішіть ластівоньки пасти корівоньки».

І за звичаєм, як ведеться у цей день, діти отримали смачне обрядове печиво – «жайворонки» із гарячим запашним чаєм.

Свято весняного рівнодення допомагає нам впоратися із зимовою нудьгою, і якщо вірити в хороше, то воно обов'язково станеться, а 22 березня ми просто допомагаємо Весні швидше до нас дістатися – з допомогою віри, добрих традицій і чудового теплого настрою!

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.