Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Обласний огляд "Перлини рідного краю" розпочався. Звітує Високопільщина

3 березня 2020 р.

28 лютого на Херсонщині розпочався обласний огляд аматорського мистецтва «Перлини рідного краю» і першими звітували аматорські колективи та майстри народного мистецтва Високопільського району та Високопільської ОТГ.

У фойє Центру культури і дозвілля була розташована виставка декоративно-ужиткового мистецтва, у якій взяли участь 29 майстрів з 7 населених пунктів району та ОТГ. Всі, хто завітали у ЦКД, мали змогу познайомитись з рукотворами місцевих майстрів: вишивка (рушники, серветки, картини), вироби з бісеру (картини, ікони, етноприкраси), топіарії, вироби з паперової лози, м’які іграшки, декоративні свічки, мило ручної роботи та ін.

Аматорська творчість Високопільської ОТГ була представлена 3 хореографічними колективами, 2 вокальними ансамблями, 2 ансамблями народної пісні, 2 малими вокальними формами та 1 молодіжним клубом. Всього в концертній програмі взяли участь 67 учасників. Окрім колективів клубних закладів в концерті взяли участь колективи музичної школи та ЦДЮТ, хоча у закладах культури громади працює 44 аматорських формування, тому є занепокоєння про їх реальне існування.

Більшість колективів показали посередній рівень виконавської майстерності, у вокальних колективів є проблеми із звукоутворенням, чистотою інтонування, тембральним ансамблем, також треба звернути увагу на оновлення репертуару та сценічну культуру.

Оглядова комісія зазначає стабільний творчий розвиток народного ансамблю народної пісні «Берегиня» ЦКД, (керівник В. Четвертних).

Хореографічні колективи показали середній рівень виконання. Основними недоліками є: недостатнє використання хореографічної лексики; використаний музичний матеріал не відповідав віковим особливостям учасників колективу; були присутні художні задуми, але не зовсім втілені хореографічно. Керівнику колективів В. Міхно рекомендовано звернути увагу на виконавську майстерність учасників, драматургічну побудову хореографічних номерів, підбір музичного матеріалу для всіх вікових груп, а також домагатися більш точного виконання рухів.

У Високопільському районі, згідно статистичних даних, працює 46 різножанрових аматорських формувань, але на Огляді район був представлений лише одним колективом – народним тріо «Кольори» Новопетрівського СБК (керівник Г.Кашульський). Колектив має свою чітко визначену манеру виконання, треба звернути увагу на трактовку вокального твору, звуковедення, на загальний ансамбль, а також оновлення репертуару.

Всім колективам-учасникам Огляду, з метою підвищення виконавського рівня, рекомендовано приймати участь у районних та обласних культурно-мистецьких заходах, жанрових конкурсах для набуття сценічного досвіду.

 

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.