Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Культурно-мистецькі заходи Херсонського обласного Центру народної творчості до Великодня

10 квітня 2019 р.

План культурно-мистецьких заходів ОЦНТ

до Великодня

11 квітня (11:30)

У «Херсонській Світлиці» ОЦНТ (Ушакова,16) відкривається виставка вишиваного живопису відомої української співачки, телеведучої, художниці, заслуженої артистки України Анжеліки Рудницької. На виставці представлені цикли робіт: «Прамісто», «Сонцестояння», «Незриме коріння», найбільший ряд робіт «Дерева-писанки» з циклу «Сад чеснот».

У роботах майстрині зашифрований цілий всесвіт колосального сакрального досвіду наших предків у вигляді знаків та символів. Чим довше розглядаєш роботу, тим більше вона розкривається перед глядачем, дарує свої секрети та розкриває магічні смисли.

Виставка працюватиме до кінця травня.

 

18 квітня (15:00)

Відкриється обласна виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Великдень у Світлиці». Свої роботи на тему Великодня представлять майстри та народні умільці з районів та територіальних громад Херсонщини. Це і вишивка, і писанки, і живописні полотна, і сувенірна продукція у найрізноманітніших видах та жанрах декоративного мистецтва, цікаві та яскраві роботи, які створили наші колеги – культпрацівники області та шанувальники народного мистецтва. Ми із задоволенням познайомимо херсонців та гостей міста з талантами нашого краю.

Виставка працюватиме до середини червня.

 

3. З 15 по 24 квітня (10:00 – 12:00)

На подвір’ї ОЦНТ пройдуть дитячі розважальні програми за народними традиціями «Великодні забави» з майстер-класами. На ці заходи ми запрошуємо невеликі групи дітей – це в більшості один-два класи, і в цікавій театралізованій формі розповідаємо дітям про традиції цього свята, про давні звичаї та обряди, які з ним пов’язані, звичайно проводимо старовинні традиційні ігри, трохи їх осучаснюючи. Дуже цікаво для дітей проходять майстер-класи з виготовлення традиційних оберегів та сувенірів за Великодньою тематикою.

 

17 та 19 квітня (16:00)

Запрошуємо дорослих на професійні майстер-класи з писанкарства відомої в Херсоні майстрині Ольги Завальнюк. Особливістю техніки майстрині є виключне використання рослинних барвників та натурального воску. Узори на писанках створені за зразками графічних орнаментів давнього походження. Майстер-класи пройдуть у «Світлиці» ОЦНТ. Ви отримаєте безцінні знання та навички а також незабутні емоції та враження від дотику до чаруючої магії стародавнього ремесла.

 

25 квітня (10:00 – 16:00)

Обласна культурно-просвітницька акція «Писанковий сад» та конкурс інсталяцій «Великодній диво-сад». У Чистий Четвер до нас приїдуть делегації творчих та талановитих земляків з районів та громад Херсонщини. Кожен колектив буде прикрашати великодніми поробками велике дерево, що росте на прибудинковій території ОЦНТ на проспекті Ушакова 16. Крім просвітницьких тематичних концертних номерів з районів області до нас приїдуть і майстри народного мистецтва з своїми виробами, сувенірами, майстер-класами, на Ушакова буде працювати імпровізований ярмарок майстрів. Місцяни та їх дітлахи матимуть можливість послухати тематичну концертну програму, взяти участь у майстер-класах та придбати різноманітну сувенірну продукцію до Великодня.

Родзинкою заходу стане конкурс арт-інсталяцій «Великодній диво-сад». Кожна громада привезе з собою макет невеликого деревця, креативно і цікаво прикрашеного Великодніми поробками. Сподіваємось, що у нас вийде ціла алея, цілий диво-сад таких дерев. А найкращі – переможці конкурсу - будуть нагороджені спеціальними призами від організаторів – Херсонського обласного Центру народної творчості.

Чекаємо активних глядачів, закоханих у народні традиції!

Детальна інформація за тел.: 095-020-35-33; 050-611-98-16; 050-677-33-02

Канал ВТВ плюс. Великдень у Світлиці
"Скіфія" про Великодню виставку у "Херсонській світлиці"

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.