Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

"Хай прийдуть до тебе три празники в гості!"

13 січня 2020 р.

11 січня  біля головної ялинки у місті Херсоні вже традиційно відбулось театралізоване дійство, сповнене колядок, щедрівок та віншувань, яке організував і провів Херсонський обласний Центр народної творчості.

З усіх куточків нашого краю на обласне свято за народними традиціями «Хай прийдуть до тебе три празники в гості!» з’їхалися 25 колядницьких та щедрувальних гуртів, аби продемонструвати свою співочу, акторську майстерність, прославити народження Ісуса Христа та побажати щасливого Нового року.

Серед них - дитячі та дорослі різножанрові колективи з Верхньорогачицького, Великоолександрівського, Нижньосірогозького, Новоронцовського, Олешківського, Білозерського, Каховського, Скадовського районів, Чаплинської, Присивашської, Каланчацької, Долматівської, Виноградівської об’єднаних територіальних громад, а також міст Нова Каховка та Херсон. Варто зазначити, що такої кількості гучних, автентичних та сучасних колядок і щедрівок в Херсоні ще не чули. Одні колективи вабили колоритом і самобутністю, інші - дотепністю та оригінальністю, ще інші - безпосередністю й свіжістю. Усі вони були нагороджені щедрими оплесками вдячних глядачів.

Яскравою та смачною подією свята став ІІ Різдвяний кулінарний фестиваль «Щедра кутя - багате життя!», в якому 17 учасників презентувати різноманітну кутю та інші страви різдвяного столу.

Зважаючи на величезне кулінарне розмаїття – на фестивалі було представлено близько 35 видів куті за різними рецептами - дуже складно цього разу прийшлося членам журі. Після гарячого обговорення всі учасники змагання були нагороджені дипломами та подарунками, а кращі - визначені у наступних номінаціях:

«Різдвяний смак» - найсмачніша кутя - працівники Лазурненського СБК Скадовського району, шеф-кухар Валентина Гордійчук

«Традиції та інновації» - неординарна подача куті - творчі працівники Наталівського сільського клубу Каховського району, шеф-кухар Аліна Лях;

«Фьюжн-кутя» - незвичне змішання інгредієнтів і смаків - вокальний ансамбль «Квітень» Брилівського селищного Будинку культури Виноградівської ОТГ, шеф кухар Тетяна Рудик;

«На столі кутя - отже все до пуття!» - традиційний різдвяний стіл - працівники культури с.Зелене та РБК Верхньорогачицького району, шеф-кухарі Наталя Худенко та Ганна Турків;

«Гарного господаря кутя величає!» - найбільше куті - народний аматорський колектив декоративно-ужиткового мистецтва «Подарунок», шеф-кухар Ганна Тетеря;

«Вік живи вік учись!» - збереження та популяризація народних традицій - творчий склад працівників Магдалинівського СБК Чаплинської ОТГ, кухарі: Людмила Касьянова, Олена Чекаренко та Оксана Мельник.

Херсонський обласний Центр народної творчості дякує всім, хто долучився до організації та проведення цього чудового заходу!

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.