Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Дивосвіт майстрів Каховщини

12 червня 2019 р.

11 червня у виставковій залі НСХУ відкрилась виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Дивосвіт майстрів Каховщини», яка є продовженням спільного творчого проекту Херсонського обласного Центру народної творчості та клубних закладів районів і громад області «Мистецтво однієї громади».

У цьому проекті вже взяли участь Каланчацька громада, Олешківський та Великоолександрівський райони, які мали змогу познайомити херсонців та гостей міста з розмаїттям традиційних та сучасних видів народного мистецтва свого краю.

На виставці представлені роботи більше ніж 50 майстринь Каховського району з сіл: Чорнянка, Новокам`янка, Цукури, Сергіївка, Семенівка, Костогризове, Дмитрівка, Василівка, Наталівка, Малокаховка та Каховського районного Будинку культури.

Експозиція першого залу складається з 32-х вишитих рушників, виготовлених кращими майстринями-вишивальницями. Окрасою цієї експозиції є рушник Каховського району. Він був створений до 85-річчя району і вже більше 10 років є оберегом Каховщини, його візитівкою та учасником різноманітних фестивалів, виставок та культурно-мистецьких акцій.

Особливо вирізняються рушники майстринь-вишивальниць з села Цукури - Лещенко Олени та Кучер Ольги; з села Дмитрівки – Жукової Іванни та з села Сергіївка - Груняшиної Вікторії.

Цікаві та колоритні роботи знаної не тільки на Херсонщині, а й в Україні майстрині народної творчості – Олени Колодич. Її ляльки-мотанки та текстильні панно створюють дивовижне поєднання традицій з використанням нових технік. На виставці також роботи її вихованців, які продовжують справу майстра.

Вишиті картини майстрині Тебенко Наталії (с.Сергіївка) та вишивальниці з особливими потребами Голодриги Катерини (с.Чорнянка) вражають ніжністю та розмаїттям задумів.

Подобається майстрам Каховщини вишивати бісером. Картини та панно з квітів, пейзажі, птахи яскраво відтворюють творчі образи вишивальниць, серед яких: Баранова Віта, Пращур Людмила, Соломка Лариса, Фесина Ганна, Лях Аліна та Параскева Скрабут.

На виставці представлені декоративні картини та керамічні роботи (глиняні зайчики та коники, писанки) чудового майстра Тетяни Денисюк та стильні авторські ляльки Інни Матросової з Каховського районного Будинку культури.

Загалом, у проекті представлено більше 150 робіт, виконаних у народному колориті у різних техніках, жанрах та напрямках народного мистецтва.

Яскраві рушники, картини, панно, серветки та інші вироби створюють неповторний дивосвіт майстрів Каховщини.

Виставка працюватиме до 23 червня.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.