Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

"Дерево мого життя"

11 жовтня 2021 р.

11 жовтня до Дня захисників України у Світлиці Херсонського обласного Центру народної творчості відкрилась персональна виставка унікального майстра, непересічного художника, волонтера, офіцера, учасника АТО, члена Національної спілки художників України Анатолія Обельця.

Народився Анатолій у сім’ї військовослужбовця, тож покликання захищати свою батьківщину він перейняв з генами батька. У Новій Каховці він – один з фундаторів військово-патріотичного клубу, чимало років займається пошуковою роботою на місцях боїв на Півдні України під час Другої Світової війни, є ініціатором багатьох перепоховань останків радянських воїнів. Займався і патріотичним вихованням молоді, зокрема створив молодіжний клуб «Сокіл», у якому юнаки та дівчата поглиблено вивчали історію України, військову справу, долучалися до пошукових робіт. Коли Росія окупувала Крим, одразу вирішив йти до військкомату.

З 2014 року - Анатолій Обелець – учасник АТО, був мобілізований у 79-ту десантну бригаду до батальйону «Фенікс». Після повернення зі Сходу перед бійцем, як і перед більшістю ветеранів, постала проблема психологічної реабілітації.

Різьблення по дереву – одне з головних захоплень майстра. Інтарсія (авторська техніка) – це об’ємна мозаїка, рельєфні зображення з пластинок деревини, що тоновані насиченими природними кольорами. Роботи Анатолія до війни часто експонувались у обласних виставках образотворчого та декоративного мистецтва, які проводив ОЦНТ. І саме мистецтво, улюблена справа допомогла йому повернутись до мирного життя у світ краси і гармонії. Як іронічно сам про себе говорить Анатолій Обелець, він є прикладом реабілітації воїна через мистецтво.

Художника добре знають за кордоном як експерта з техніки мозаїчної інтарсії. З ним співпрацюють видавництва, що спеціалізуються на майстер-класах. Твори Анатолія Обельця зберігаються в приватних збірках шанувальників його мистецтва в багатьох країнах світу: Польщі, Італії, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, США, Австралії та ін.

На презентацію сьогоднішньої виставки були запрошені військовослужбовці військової частини А1836, представники Асоціації об’єднань ветеранів учасників бойових дій на Сході України, ГО «Українська єдність», представники культурної спільноти міста. У творчому спілкуванні підіймались цікаві мистецькі питання та наболілі військові теми з досвіду самого майстра .

Говорити про роботи та майстерність художника можна безкінечно. Квіти, казкові звірі і птахи, перестиглі південні яблука і гути, дівчина-весна, дідусь-музикант, старий мудрий Йосип, ціла низка робіт на сакральні біблейські теми – на виставці представлено 50 різнопланових робіт майстра, які треба бачити. Бачити, а ще – відчути, відчути ту енергетику і тепло, які вклав художник у свої дітища.

Тож, ми вітаємо Анатолія Обельця та всіх причетних з вагомою подією у його творчому житті, а також з прийдешніми святами: Покрови Божої Матері, Днем українського козацтва та Днем Захисників України. Бажаємо всім нам Миру, а головне – Перемоги!

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.