Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Звітують Олешки

11 березня на базі КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г.Шевченка» відбувся перегляд аматорських колективів зі зіванням «народний» та «зразковий».
У фойє була розташована виставка декоративно-ужиткового мистецтва та сувенірної продукції від олешківських майстрів. Паралельно працювала літературна вітальня «Кобзарева Світлиця», де учасники гуртка художнього слова ЦКД читали твори Великого Кобзаря.
В Олешківському районі працює найбільша кількість різножанрових колективів, що носять звання народний та зразковий у порівнянні з іншими районами.
Творчий звіт почався з виступу зразкового духового оркестру ЦКД (кер. Юрій Гуров). В колективі 26 чоловік, всі мають хороші навички гри на інструментах, сучасний репертуар, добрий загальний ансамбль та стрій, але оркестр чомусь виступав на авансцені ще до початку програми, і було не зовсім зрозуміло – це репетиція чи виступ.
Олешківський район завжди славився своїми хореографічними колективами, які багато років неодноразово презентували наш край на всеукраїнському рівні і були постійними учасниками масштабних культурно-мистецьких заходів. На звітному концерті були представлені новостворені колективи під іншими назвами, з новими керівниками, якісним складом учасників, з відсутністю необхідного трирічного терміну роботи та напрацьованого репертуару.
З листопада 2017 року у зразкового ансамблю народного танцю «Веселка» ЦКД змінився керівник (Світлана Пономаренко) і склад ансамблю, на день захисту колектив не має відповідної програми та рівня виконавської майстерності. Подібна ситуація із зразковим колективом «Релакс» (колишня назва «Березіль»), керівник Тетяна Рапштинська. Хореографічні колективи на захист повинні були представити програму з 4-х повноцінних хореографічних постановок, але вимоги не були виконані, мабуть за браком часу. Керівникам слід звернути увагу на поліпшення виконавської майстерності учасників (постановку рук, спини учасників, дотягнутість ніг, стоп) та драматургічної побудови хореографічних номерів. Також треба працювати над характером, манерою виконання композиції. Колективи показали задовільний рівень виконання, але за умови виконання рекомендацій оглядової комісії, через певний термін можуть претендувати на звання.
Зразковий хореографічний колектив сучасного танцю «Вікторія» Виноградівського СБК (керівник Сергій Коваленко) представив до показу дві танцювальні композиції у стилі хіп-хоп. Основними елементами техніки виконання хіп-хопу є різноманітні трюки (похитування, падіння, різкі стрибки, махи руками), виконані в такт ритмічної музики, на жаль цього не вистачало у представлених номерах. Колектив працює у різних хореографічних напрямках, але на звіті було представлено дві одноманітні композиції. Керівнику рекомендовано взяти участь в обласному хореографічному конкурсі ім.Т.Ерліх «Весняний розмай», який відбудеться у квітні поточного року, за підсумками якого буде визначено питання про підтвердження звання даному колективу.
Народний ансамбль народного танцю «Любисток» на сьогоднішній день не працює на базі ЦКД, тому у творчому звіті участі не приймав.
Незрозумілим був виступ фольклорного гурту «Світоч» ЦКД (раніше «Олешшя»), керівник О.Коваленко. Колектив новостворений, не має ще напрацьованого репертуару, в колективі відсутній загальний ансамбль, криклива манера подачі звуку, відсутні динамічні відтінки. Колективу рекомендовано звернути увагу на підбір репертуару та сценічні костюми, які б в комплексі відповідали жанровій направленості колективу.
Не вразив оригінальністю і виступ народного рок-гурту «Час вперед» (кер. О.Чернишов), у складі якого дві гітари та ударні, досить одноманітний репертуар, голосна манера подачі звуку, як в інструментах так і в голосі.
Народний ансамбль народної пісні «Червона калина» має гарний сценічний вигляд, але дещо замало у виконавстві чистоти інтонування, ансамблю в партіях та загальної динаміки, багато горлового крикливого звуку. Зважаючи на те, що це молодіжний колектив, треба підбирати репертуар, який би міг потенційно розкрити направленість та виконавський рівень учасників колективу.
Посереднім був виступ народного фольклорного ансамблю «Золоте гроно» Раденського СБК (кер. заслужений працівник культури України Н. Ремішевська). Складається враження, що колектив втрачає свої певні навички фольклорної манери – єдиний гуртовий спів та вивід. У колективі відсутній загальний ансамбль, тембрально не врівноважене виконавство, відсутня природна автентика.
Виступ народного ансамблю «Троїсті музики» Новомаячківського сільського Будинку культури (кер. С.Санін) був не зовсім органічним, не було злагодженого гармонійного музичного звучання, превалював баян та бубон, не чисто звучала сопілка, виконувався акомпанемент до співу, а хотілося б почути саме народне музикування.
Народному фольклорному ансамблю «Вербиченька» Піщанівського сільського Будинку культури (кер. К.Земляна), треба звернути увагу на згуртований, монолітний кантовий спів, а також попрацювати з виводом, якого у виступі не вистачало.
Не до кінця відпрацьований виступ народного ансамблю народної пісні «Веселі Чалбасчани» Виноградівського СБК (кер. В.Сухіна), якому не вистачило загального та тембрального ансамблю, злагодженого гуртового звучання, а також треба серйозно працювати над підбором репертуару згідно направленості колективу.
Майже втрачена народна манера виконання у народному ансамблі народної пісні «Козачка» Козачелагерського СБК (кер. В.Сорокін), якому бракувало чистоти інтонування, правильного оформлення звуку, ритмічності, та ансамблевого народного звучання.
Добрим був виступ народного вокального ансамблю «Чарівниця» Виноградівського сільського Будинку культури (кер. М.Сухіна) з гарною динамікою, приємним загальним ансамблем, з високою сценічною культурою, грамотно підібраним репертуаром.
Монолітним та динамічним був виступ ансамблю народної пісні «Зорецвіт» Козачелагерського СБК (кер. І.Коноваленко), який є претендентом на присвоєння звання. Колектив представив цікавий різноплановий репертуар, гарний загальний ансамбль, виконання в народній манері, високу майстерність та сценічну культуру.
Народний вокальний гурт «Чисті криниці» Великокопанівського СБК (кер. заслужений працівник культури України Т.Собко) представив три твори, один із яких а’капельно, хоча цей твір виконується з супроводом, не чітко визначена роль чоловічої групи, замало у колективі перших голосів.
Виступ народного любительського об’єднання «Ветеран» ЦКД (кер. Н.Рапштинська) прозвучав доволі чисто, динамічно, в образі і характері обраних творів, враховуючи вікові можливості учасників. Необхідно звернути увагу на майбутнє формування репертуару.
Звітна програма народної вокальної студії «Мелодія» ЦКД (кер. А.Потужня) була представлена виступом дитячого вокального колективу та однієї солістки. Колектив працює в новому складі з новим керівником з 1 лютого 2018 р., тому зарано говорити про підтвердження звання. Керівнику треба звернути увагу на формування кількісного складу колективу, підбір репертуар, враховуючи різні вікові категорії учасників.
Народний вокальний ансамбль «Саntabile» ЦКД (кер. О.Сливканич) та народний фольклорний гурт «Світоч» - це майже одні й ті ж люди, костюми, манера, схожий репертуар. «Саntabile» свого часу був академічно спрямований, з класичним репертуаром, стриманий, співочий та мелодійний. Зараз - це інший колектив, з естрадною манерою, репертуаром, керівнику треба визначитися з вокальною направленістю, а тоді вже і з назвою ансамблю.
Враховуючи вище викладене, оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації
Підтвердити звання «зразковий» та «народний» аматорський колектив:
- зразковому духовому оркестру ЦКД, кер. Юрій Гуров;
- народним троїстим музикам Новомаячківського СБК, кер. Сергій Санін
- народному вокальному гурту «Чисті криниці» Великокопанівського СБК, кер. заслужений працівник культури України Тетяна Собко;
- народному вокальному ансамблю «Чарівниця» Виноградівського СБК, кер. Марина Сухіна;
- народному ансамблю народної пісні «Веселі чалбасчани» Виноградівського СБК, кер. Віктор Сухіна;
- народному любительському об’єднанню «Ветеран» ЦКД, кер. Неоніла Рапштинська;
- народному ансамблю народної пісні «Червона калина» ЦКД, кер. Антоніна Потужня;
- народному фольклорному колективу «Вербиченька» Піщанівського СК, кер. Катерина Земляна;
- зразковому танцювальному колективу «Вікторія» Виноградівського СБК, кер. Сергій Коваленко за підсумками обласного хореографічного конкурсу ім.Т.Ерліх «Весняний розмай»
За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні, буде визначено питання щодо підтвердження звання:
- театральному колективу Великокопанівського СБК, кер. заслужений працівник культури України Тетяна Собко;
- драматичному колективу «Мельпомена» Виноградівського СБК, кер. Наталя Саранча;
- драматичному колективу ЦКД;

Присвоїти звання народний аматорський колектив:
- ансамблю народної пісні «Зорецвіт» Козачелагерського СБК, кер. Ірина Коноваленко;

Відтермінувати до жовтня місяця 2018 року перегляд наступних колективів:
- ансамбль народної пісні «Козачка» Козачелагерського СБК, кер. Віталій Сорокін;
- фольк-гурт «Світоч» ЦКД, Олексій Коваленко;
- ансамбль народних інструментів ЦКД;
- вокально-естрадна студії «Сузір’я» ЦКД;
- рок-гурт «Час уперед» ЦКД, кер. Олег Чернишов;
- жіночий вокальний ансамбль «Саntabile» ЦКД, кер. Оксана Сливканич;
- вокальна студія «Мелодія» ЦКД, кер. Антоніна Потужня;
- фольклорний ансамбль «Золоте гроно» Раденського СБК, кер. заслужений працівник культури України Наталія Ремішевська;
- хореографічний колектив «Віночок» Великокопанівського СБК, кер. Лариса Мордолюк;
- драматичному колективу Великокопанівського СБК, кер. Лариса Мордолюк

Зняти звання:
- зразковому ансамблю танцю «Веселка» ЦКД
- народному ансамблю народного танцю «Любисток» ЦКД
- зразковому ансамблю сучасного танцю «Березіль» ЦКД;
- народному фольклорному колективу «Червона калина» Підстепненського СБК;
- народному вокальному ансамблю «Калинонька» Подо-Калинівського СБК;
- народному вокальному ансамблю «Берегиня» Щасливського СБК.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.