Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Звітує Велика Олександрівка

18 лютого на базі Великоолександрівського районного Будинку культури відбувся перегляд аматорських колективів району на підтвердження звання «народний» та «зразковий». У перегляді взяли участь 3 любительських об’єднання та 12 різноманітних творчих колективів, які показали високу виконавську майстерність та сценічну культуру. Колективи гарно костюмовані, більше половини репертуару використано з урахуванням жанрової направленості, звучало багато нових творів достойного ґатунку.

Любительські об’єднання декоративно-ужиткового мистецтва представили виставки робіт своїх учасників. У більшості своїй – це дитячі роботи, виконані в різних техніках образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва (живопис, батик, обробка шкіри, м’яка іграшка, в’язання, декоративний розпис, авторська лялька та багато ін.) Учасники об’єднання «Іграшка» зараз опановують новий для них вид мистецтва - декоративний розпис по деревині. Дані формування є постійно діючими, активними учасниками обласних та всеукраїнських виставок а також неодноразовими переможцями різноманітних мистецьких конкурсів.

Любительське об’єднання «Недільна світлиця» згуртовує прихильників читання книжок, адже спілкування з друкованою книгою викликає особливі відчуття. Вже четвертий рік працює проект «Замов письменника», який дає можливість учасникам познайомитись з відомими письменниками України. Оглядова комісія прийняла участь у засіданні, на якому обговорювався український жіночий роман «Мелодія кави у тональності кардамон». Роман є одним із лідерів за популярністю у 2014 р. (за даними газети «Факти»). Керівником об’єднання була організована скайп-конференція з талановитою письменницею, авторкою роману - Наталією Гурницькою. Всі охочі могли в режимі он-лайн поспілкуватись та задати питання автору роману.

Хорове виконавство в районі представлено двома колективами. Хор «Інгулецький передзвін», керівник Заслужений працівник культури України Л.Сердюк та хоровий колектив Борозенського сільського Будинку культури, керівник Г.Кузьміна. Колективи постійно діючі, учасники багатьох обласних та регіональних заходів. В обох колективах є хорова культура, загальний ансамбль, але обом колективам не достає народної манери, грудного регістру альтової групи, злагоджених динамічних відтінків. Колективи виконали нові твори як а’капелла, так і з живим супроводом.

Номінантом на звання «народного» був мішаний ансамбль народної пісні «Кучерянка» Кучерянського сільського клубу, керівник В.Кирдей. Колектив має гарну динаміку, тембральний ансамбль. У подальшій роботі треба звернути увагу на загальний ансамбль чоловічої і жіночої групи, формування репертуару з творів для мішаних гуртів.

Ансамбль духових інструментів районного Будинку культури, керівник О.Чехутський показався інтонаційно чисто, з доброю динамікою. Треба поповнити репертуар творами сучасних композиторів.

Жіночий квартет «Черемшина» Калинівського сільського Будинку культури, керівник О.Явтушенко, виглядав не як квартет, а спів вчотирьох, не зовсім в ансамблі та образі, місцями на горловому звуці, часом здавалося що це солістка з бек-вокалом. У подальшій роботі більше уваги треба приділити роботі з кожним голосом, тембральним ансамблем, кожною голосовою партією та загальною динамікою.

Ансамблю народної пісні «Степовичка» Красносільського сільського Будинку культури, керівник Н.Назарова, рекомендовано більше уваги приділяти місцевому автентичному пісенному матеріалу для подальшого його відтворення у своїй творчості, так як у колективу – всі задатки фольклорного ансамблю, гарний монолітний заспів, динаміка, залишається додати виводчицю, а також переглянути та вдосконалити сценічний костюм.

У районному Будинку культури є два вокальні чоловічі гурти це: ансамбль «Жайвір» та квартет «Ясени», керівник С.Кравченко, а також вокальне тріо «Жива вода», про яких говорить сама їх творчість, бо вони широко відомі не тільки в області, а й по всій Україні. Дані колективи продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, складні а’капельні твори та прекрасну сценічну культуру.

Фольклорний ансамбль «Криниченька» Білокриницького сільського Будинку культури, керівник А.Сіряк, має колоритну виводчицю, добрий монолітний кант, свою манеру. Треба працювати над чистотою звуку, залучати до колективу нових учасників (оскільки є проблема із заспівувачками) та поповнювати репертуар колективу цікавими автентичними творами.

У Великоолександрівському районі працює 3 колективи театрального жанру. За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні поточного року, буде визначено питання щодо підтвердження звання «народний» театру мініатюр «Зернина жарту» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Тетяна Мартиненко; звання «зразковий» - театру-студії пластики і пантоміми «Болеро» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Костянтин Куделя та театральному колективу «Студія Простір» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Заслужений майстер народної творчості України Андрій Богун.

Колектив естрадно-спортивного танцю «Багіра плюс» (кер. Т.Бужак, О.Крупень) представив на огляд 4 хореографічні композиції. Після перегляду номерів був зроблений аналіз та визначенні побажання керівникам щодо побудови композицій для їх кращого зовнішнього сприйняття. Бажано не використовувати в номері великої кількості реквізиту та інших деталей одночасно; продовжити роботу над дотягнутістю стоп під час виконання; посилити постановки за рахунок використання більшої кількості гімнастичних вправ або за рахунок танцювальних хореографічних комбінацій; заповнювати музику рухами, не вистачає динаміки в деяких номерах, присутні паузи; рекомендовано не використовувати ті рухи, з якими виконавці не справляються методично правильно. Загалом колектив має гарний потенціал. Керівники у своїй роботі використовують цікаві ідеї, знахідки та рішення. Бажано брати участь у більшій кількості конкурсів.

За підсумками проведення хореографічних конкурсів «Еліденс» та «Весняний розмай», які відбудуться у березні та квітні поточного року, буде визначено питання щодо підтвердження звання «зразковий» ансамблю спортивно-естрадного танцю «Багіра-плюс» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Тетяна Бужак, хореограф Оксана Крупень.

Враховуючи вищевикладене, Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації:

Підтвердити звання народний та зразковий аматорський колектив:

- хоровому колективу «Інгулецький передзвін» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Заслужений працівник культури України Леоніда Сердюк;

- чоловічому ансамблю «Жайвір» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Заслужений працівник культури України Петро Постолатін;

- чоловічому вокальному квартету «Ясени» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Сергій Кравченко;

- жіночому вокальному ансамблю «Вербиченька» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Катерина Роговська;

- ансамблю духових інструментів КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Олександр Чехутський;

- вокальному тріо «Жива вода» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Віктор Мацак;

- любительському об’єднанню декоративно-ужиткового мистецтва «Іграшка» КЗ «Великоолександрівський районний Будинок культури», керівник Олена Верхогляд;

- клубу за інтересами «Недільна світлиця» КУ «Великоолександрівська РЦБС», керівник Лариса Критченко;

- студії декоративно-ужиткового мистецтва КПМЗ «Великоолександрівська дитяча школа мистецтв», керівник Оксана Білецька;

- фольклорному ансамблю «Криничанка» Білокриницького селищного Будинку культури, керівник Анна Сіряк;

- хоровому колективу Будинку культури Борозенської сільської ради, керівник Галина Кузьміна;

- ансамблю народної пісні «Степовичка» Красносільського сільського клубу Борозенської сільської ради, керівник Наталя Назарова;

Присвоїти звання народний аматорський колектив:

- мішаному ансамблю народної пісні «Кучерянка» Кучерського сільського клубу Борозенської сільської ради, керівник Валентин Кирдей (за умови наявності довідки державних фінансових органів про наявність коштів на утримання колективу);

Зняти звання

- любительському об’єднанню Великоолександрівського Центру дитячої творчості;

Залишити на повторний перегляд до жовтня поточного року:

- жіночий квартет «Черемшина» Калинінського СБК, керівник Олександр Явтушенко (за умови врахування у подальшій роботі побажань оглядової комісії, участі у обласних мистецьких заходах та за підсумками конкурсу «Пісенна веселка Херсонщини»).

 

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.