Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Звітує Каховський район

24 лютого на базі КУ «Каховський районний Будинок культури ім.Фрунзе» відбувся перегляд звітних програм аматорських колективів, що носять звання «народний» та «зразковий». На огляд було представлено 9 творчих колективів Каховського району та Тавричанської ОТГ.

Виступ вокального ансамблю «Червона калина» Каховського РБК (керівник В.Артюшкін) справив неповторне враження. Професійно, з урахуванням вікових та вокальних можливостей учасників підібраний репертуар, співзвучний загальний ансамбль, якісні фонограми – все це спрацювало на вдалий виступ та гарну оцінку.

Дещо не зрозумілим був виступ ансамблю народної пісні «Криниченька» Софіївського СБК (керівник Т.Мельниченко). Колектив має у своєму творчому доробку зразки автентичної фольклорної спадщини, а на перегляді чомусь представив розповсюджені народні пісні у побутовій манері співу, відкритим звуком, що не дозволило дати достойну оцінку їх довголітній плідній роботі. Але колектив має безліч цікавих зразків пісенної культурної спадщини і при правильному їх використанню може стати одним із кращих у напрямку їх популяризації.

Гарно, динамічно, з добрим гуртовим співом, оригінальним виводом, колоритом та артистизмом виступив ансамбль народної пісні «Журавка» Дудчинського СК Тавричанської селищної ради (керівник Л.Гринь). Добре підібраний репертуар, збережену манеру, характер творів, динамічну палітру, а також використання народних шумових інструментів було високо оцінено членами оглядової комісії.

Дещо замало загального ансамблю, відкритий звук, неритмічна подача була у виступі козацького гурту «Родина» Малокаховського СБК, керівник В.Агурцов. Не зрозуміла ситуація з чоловічою групою, трактовкою деяких творів, сценічною, культурою та подачею матеріалу. Колективу рекомендовано більш виваженіше підходити до вибору репертуару, використовуючи колоритний національний та місцевий фольклорний матеріал.

Статично, без емоцій відбувся виступ дитячого хору Будинку культури Тавричанської селищної ради (керівник Д.Красько). Діти мають гарне сценічне вбрання, непогані голоси, але в колективі повністю відсутній хоровий ансамбль, чистота інтонування, відповідна динаміка. Потрібно звернути увагу на вокально-хорову культуру, чистий унісон, інтонування в партіях, а також репертуар, враховуючи вікові можливості учасників.

Виступ вокального ансамблю «Гарний настрій» Будинку культури Тавричанської селищної ради (керівник Д.Красько) - претендента на присвоєння звання – показався не цікаво, все в одній побутовій манері, статично, в однаковій динаміці, із застарілим і не складним репертуаром. Треба визначитись з манерою, у якій колектив буде постійно працювати згідно назви, працювати над сценічним образом та костюмами, поповненням колективу молодими виконавцями, а головне – над ансамблевим звучанням та виконавською культурою.

Бракувало загального ансамблю, чистого унісону, міцної альтової групи у виступі ансамблю народної пісні «Калинонька» Костогризівського СБК (керівник В.Федоренко). Колектив має гарний творчий потенціал, в ансамблі молоді дівчата, треба попрацювати над чистотою інтонування та формуванням відповідного репертуару.

Вдалим був виступ ансамблю народної пісні «Вербиченька» Семенівського СБК (керівник В.Мальчевська). Виконані ними два а’капельні твори хоч і не були ансамблевими, а хоровими, але грамотно зроблені для ансамблю, де була хороша динаміка, прикритий грудний альтовий звук. Були і недоліки: подекуди «на горлі» звучали перші голоси, іноді заважала фонограма. Колектив має гарний сценічний вигляд, але костюм має бути довершеним, обов’язково потрібно прикрити голови (хустка, очіпок). Позитивним є той факт, що до ансамблю прийшло 5 молодих учасниць, це говорить про те, що колектив має перспективи на майбутнє.

У районі вже багато років працює хореографічний колектив «Оксамит» Чорнянського СБК (керівник О.Крохмалюк). Колектив представив на огляд 4 хореографічні композиції за участю різних вікових категорій учасників. Основним недоліком було визначено те, що учасники не володіють класичною школою. А виконання номеру в стилі контемпорарі неможливе без систематичних занять класичним танцем. Саме тому при виконанні, в усіх номерах були відсутні витягнуті стопи, коліна, не було якісної постановки корпусу, не вистачало лексичної вирішеності та виконавської майстерності. У деяких номерах не вистачило динаміки, малюнків танцю, були невиправдані паузи, комбінації які повторюються однаково декілька разів. Необхідно звернути увагу на підбір та поєднання музичного матеріалу між собою, уважніше підбирати та комбінувати рухи.

Дуже позитивним є те, що керівник знаходить цікаві ідеї для своїх робіт. Таким чином, відкорегувавши та посиливши роботу над вказаними моментами, колектив може мати достатній рівень. Бажано брати участь у більшій кількості обласних заходів, фестивалів, конкурсів та семінарів з підвищення кваліфікації.

Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації

Підтвердити звання «народний» і «зразковий» наступним колективам:

- вокальному ансамблю «Червона калина» КУ «Каховський районний Будинок культури ім.Фрунзе», керівник Валерій Артюшкін;

- ансамблю народної пісні «Вербиченька» Семенівського СБК, керівник Валентина Мальчевська);

- ансамблю народної пісні «Криниченька» Софіївського СБК, керівник Таїсія Мельниченко;

- ансамблю народної пісні «Калинонька» Костогризівського СК, керівник Валентина Федоренко;

- ансамблю народної пісні «Журавка» Дудчинського СБК Тавричанської сільської ради керівник Людмила Богачук;

- ансамблю танцю «Оксамит» Чорнянського СБК, керівник Оксана Крохмалюк - за підсумками обласного хореографічного конкурсу ім.Т.Ерліх «Весняний розмай»;

- театру місцевого факту «Тронка» РБК, керівник Кароліна Медкова - за підсумками обласного конкурсу «Театральна весна Херсонщини»;

Залишити на повторний перегляд до жовтня поточного року:

- дитячий хоровий колектив Тавричанського БК, керівник Денис Красько;

- ансамбль козацької пісні «Родина» Малокаховського СБК, керівник Володимир Агурцов;

Зняти звання:

- ВІА «Глорія» Чорнянського БК;

- хоровому колективу Тавричанського СБК Тавричанської сільської ради.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.