Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Сузір’я талантів Каховки

16 березня в м.Каховка на базі в Палацу культури «Меліоратор» та Каховської школи мистецтв пройшли перегляди звітних програм творчих колективів, що мають звання «народний» та «зразковий».
Робота народного любительського об’єднання «Чарівна ниточка», (кер. М.Шевченко) було представлено на виставці декоративно-ужиткового мистецтва, де свої творчі доробки представили 16 майстринь. Основні з них це: різноманітна вишивка (хрестиком, гладдю, бісером, стрічками, алмазна), в’язання (гачком, спицями), етноприкраси з бісеру, художня ліпка з солоного тіста та багато ін. На виставці була представлена «Скатертина Дружби», де кожен відвідувач міг залишити свій підпис та побажання, які в майбутньому будуть вишиті майстринями. Об’єднанню рекомендовано частіше приймати участь і показувати свої досягнення на обласних виставках та заходах.
Народне любительське об’єднання «Каховські зорі» (кер. В.Юрасова) живе повноцінним творчим життям. Учасники об’єднання – це люди поважного віку, їх уподобання різносторонні та сучасні: вивчення англійської мови, комп’ютерної грамотності, заняття йогою, співами у вокальному гурті, а також вони опановують і хореографічне мистецтво.
Візитівкою МПК «Меліоратор» є народний ансамбль народного танцю «Надія» (кер. заслужений працівник культури України Н.Сергеєва) та зразковий «Радість» (кер. О.Волик), які мають високий рівень виконавської майстерності, є учасниками багатьох обласних заходів, переможцями різноманітних фестивалів та конкурсів з хореографії, взірцем для багатьох самодіяльних колективів, що працюють у напрямку народної хореографії.
Хороше враження справив виступ народного вокального ансамблю «Вербиченька» міського Палацу культури (кер. В.Рудік), з добрим звуком, колоритною альтовою групою, хоча дещо почувалася занижена терційна позиція, подекуди відкритий звук та не завжди був тембральний ансамбль.
Зразковий хор Каховської школи мистецтв «Перлина» (кер. К.Грицаєнко) представив на перегляд цікавий репертуар, який було достойно виконано, у загальному хоровому ансамблі, світлим звуком, дещо не чисто звучала друга партія.
В місті Каховка працює 3 музичні колективи зі званням. Вдалим був виступ рок-гурту «Red Fox» (кер. В.Маракін). Колектив знаходиться у гарній формі, добре підібрано музичні інструменти, професійно розписані партії, хороший ансамблевий стрій, динаміка. Репертуар різноплановий, притаманний саме «роковому» складу. Керівником зроблено цікаві та технічно складні обробки українських народних пісень з введенням елементів рокового звучання. Солісти групи органічно доповнювали сольними партіями основні твори. Колективу рекомендовано взяти участь в обласному відбірковому турі Всеукраїнського фестивалю «Червона рута».
Зразковий ансамбль духових інструментів (кер. В.Юлюгін) представив на звіт оновлений різноплановий репертуар. Виконали твори більш менш динамічно, ритмічно, не поганий тембровий стрій. Але не чітко відчувались музичні фрази кожної з інструментальних однорідних груп, не відслідковується однорідність оркестрового ансамблевого відчуття. Рекомендовано відпрацьовувати складні інструментальні елементи з окремими групами ансамблю, звукові та дихальні вправи. Також рекомендовано брати участь в подальших фестивалях, конкурсах та заходах, що проходять просто неба.
Народний оркестр народних інструментів Каховської школи мистецтв, (кер. В.Маракін) працює на високому творчому, професійному рівні. Ансамблева гра, динаміка, ритміка, бездоганне виконання сольних партій, все це має стати прикладом в роботі для багатьох керівників та учасників оркестрів та ансамблів народних інструментів.
Щодо репертуару, то керівник як завжди, креативний і неординарний щодо обробок музичних творів. Знані українські народні пісні: «Ой за гаєм, гаєм», «Ніч яка місячна» та інш. – звучали неперевершено технічно, але, несподівано приємно вразило введення інструментальних обробок у стилі рок, джаз в класичних музичних творах Такі обробки наче придають нове життя музичному твору, глибше сприймається українське пісенне та музичне мистецтво.
Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації
Підтвердити звання «народний» і «зразковий» наступним колективам:
- хоровому колективу «Перлина» Каховської школи мистецтв, (керівник Катерина Грицаєнко);
- оркестру народних інструментів Каховської школи мистецтв (керівник Володимир Маракін);
- рок-гурту «Red Fox» МПК «Меліоратор» (керівник .Володимир Маракін);
- ансамблю народного танцю «Надія» МПК «Меліоратор» (керівник заслужений працівник культури України Надія Сергеєва);
- ансамблю народного танцю «Радість» МПК «Меліоратор» (керівник Ольга Волик);
- любительському клубу «Чарівна ниточка» МПК «Меліоратор» (керівник Маргарита Шевченко);
- любительському об’єднанню ветеранів війни та праці «Каховські зорі» МПК «Меліоратор» (керівник Валентина Юрасова);
- вокальному ансамблю «Вербиченька» МПК «Меліоратор» (керівник Володимир Рудік);
- ансамблю духових інструментів МПК «Меліоратор» (керівник Володимир Юлюгін).
За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні, буде визначено питання щодо підтвердження звання театру юного глядача МПК «Меліоратор» (кер.Олена Волкова).

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.