Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Огляд аматорського мистецтва

Огляд аматорського мистецтва
на підтвердження звання «народний» (зразковий) аматорський колектив»
Чаплинської, Асканійської та Хрестівської ОТГ
Чаплинського району

 

9 лютого на базі Чаплинського культурно-мистецького центру відбувся перегляд звітних програм аматорських колективів, що мають звання «народний».

Визначним для цього заходу стало те, що для творчого звіту колективів об’єдналися Хрестівська, Асканійська та Чаплинська ОТГ і достойно представили творчість своїх громад.

Першим було представлено виступ народного хору «Хрестівські передзвони» Хрестівської ОТГ (кер. Анатолій Павлюк), у складі якого 7 чоловіків та 14 жінок. Склад колективу оновився та омолодився. У колективі відмічена хороша динаміка, згуртований монолітний спів, хоча хотілося б почути більш яскравовиражену сопранову та тенорову партії, точне інтонування у кінцівках фраз в загальному звучанні. Позитивний момент у виступі колективу - живий музичний супровід у виконанні народного ансамблю народних інструментів «Асканійський сувенір», (кер. Є.Павловський) Асканійської ОТГ, який достойно та колоритно доповнив пісенну палітру хорового виконавства.

Колоритним та насиченим був виступ народного фольклорного ансамблю «Світанок» Чаплинської ОТГ (кер. Олег Чорний), у складі якого 5 жінок та 3 чоловіка. Міцний, в манері гуртовий заспів, колоритна виводчиця, чоловіча партія у складі ансамблю, автентичний репертуар – все це справляло позитивне враження. Але разом з тим, треба звернути увагу на розподіл та вокальне співзвуччя чоловічої групи, так званий «бас» повинен мати свою вокальну лінію. Крім того колективу треба мати ще «резервну» виводчицю, бо одній було тяжко тримати весь гурт, і з другого твору вона перейшла на фальцет, що змінило загальний колорит звучання. Колективу треба омолоджуватись, оскільки більшість жінок поважного віку, а також бажано оновити костюми.

Одним із знаних в області є народний ансамбль народної пісні «Натхнення» Чаплинської ОТГ (кер. А.Павлюк). У колективі 11 жінок, гарна сценічна культура, зіспівані голоси, актуальний репертуар, але у виступі хотілося б почути більше вокального звучання, а не задавлений фонограмою, місцями без манери, спів. Відчувалося, що їм незручно, спів був насторожений, виконавці ніби боялись вийти за тактові рамки фонограми. В а’капельному творі почувалася красива грудна манера альтів, точність акордового звучання, хоча дещо бракувало сопранової партії.

Візитівкою Асканійської ОТГ є народний ансамбль народних інструментів «Асканійський сувенір» (кер. Ернест Павловський), у складі якого 7 викладачів музичної школи. Протягом багатьох років колектив тісно співпрацює з народним хором «Хрестівські передзвони», супроводжує їх виступи на оглядах, концертних заходах села, звітному концерті району тощо. В цілому ансамбль під час прослуховування показав себе згуртованим колективом.

Колективу треба оновити репертуар, взяти до роботи твори сучасних українських композиторів, попрацювати над якістю виконання, а також, по можливості, придбати сценічні костюми.

Народний духовий оркестр «Таврійські сурми» (кер. Ігор Іваськів) складається з 17 учасників, переважна більшість яких – діти. Тож, керівнику треба зважати на виконавські можливості юних музикантів. Колективу треба поповнити репертуар більш сучасними творами, також слід попрацювати над якістю виконання творів та загальним ансамблем.

Оглядова комісія у складі заступника директора ОЦНТ Степанової О.Б., провідного методиста з вокально-хорового жанру Розум В.І. та методиста з народних інструментів Херсонського обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв Літовченко В.В. вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації про підтвердження звання «народний» колективам:

- народному хору «Хрестівські передзвони» Хрестівської ОТГ (кер. А.Павлюк);

- народному ансамблю народних інструментів «Асканійський сувенір» Асканійської ОТГ (кер. Є.Павловський);

- народному фольклорному ансамблю «Світанок» Чаплинської ОТГ (кер. О.Чорний);

- народному духовому оркестру «Таврійські сурми» Чаплинського КМЦ (кер. І.Іваськів);

- народному ансамблю народної пісні «Натхнення» Чаплинського КМЦ (кер. А.Павлюк).

У подальшій роботі необхідно врахувати рекомендації та побажання щодо покращення виконавського рівня колективів, матеріальної бази та більш активної участі творчих колективів у обласних мистецьких заходах.

Зразковий ансамбль танцю «Капітошка» (кер. В.Магдалюк) в Огляді участі не брав через хворобу керівника, перегляд звітної програми колективу відтерміновано до вересня 2018 року.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.
Це захист від ботів.