Контакти:

+38 (0552) 22-33-97
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Рибальченко Олена Павліна

художник, майстер наївного живопису

Олена Павлівна Рибальченко народилась у 1928 році в Павлограді. Понад 30 років жила в Харкові, працювала на місцевому станко-будівельному заводі.

Малює Олена, відколи себе пам’ятає, та й у сім’ї художники були. І якби не війна, отримала б професійну освіту, та й працювала б у якійсь із художніх майстерень. Але вийшло по-іншому. У 16 років дівчина пішла працювати на завод, тоді було не до мистецтва…

Але талант не сховати. Божий дар нагадав про себе, вже коли жінка у 1984 році вийшла на пенсію і переїхала до Херсона.

Під час ремонту в квартирі, фарбами, які були під рукою, намалювала першу картину. Потім Олена Павлівна починає писати сюжети на картоні олією. Малює вона без мистецьких університетів за плечима і її стиль - наївний реалізм.

У такій техніці творили Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Поліна Райко, але роботи Рибальченко мають свою особливість – на сюжетних картинах зображене українське село, з його мальовничими краєвидами й колоритними людьми. А ще художниця малює пісні, у буквальному сенсі, ілюструючи зміст фольклорних пісенних перлин.

Свої картини пенсіонерка часто створює наспівуючи, тому вони так точно передають сюжет тієї чи іншої народної пісні. «Несе Галя воду», «Ой на полі та й женці жнуть» - це шедеври українського фольклору, намальовані рукою художниці-самородка.

Сюжетні картини є родзинкою творчості Олени Рибальченко, саме у стилі наївного мистецтва в Україні так фактично ніхто не працює. І це давно оцінили мистецтвознавці. Величезна кількість картин херсонської художниці прикрашає фонди музею ім. Гончара у столиці. Є її роботи і в обласному художньому музеї ім. О. Шовкуненка. Найкраще з колекції нашої мисткині не раз експонувалося у Києві, Львові, Херсоні тощо.

Сьогодні творчий доробок художниці налічує понад 500 робіт на різну тематику. Багато своїх картин художниця подарувала в Краєзнавчий музей м.Павлоград та в Херсонський художній музей.

Кожна картина Рибальченко відзначається щирістю художнього вислову, піднесеним національним духом, безпосередністю образотворчої мови. Нерідко і сама майстриня виступає автором віршів та оповідань.

Усі різнобарвні твори художниці об'єднано єдиним прагненням самореалізації та бажанням зробити своє життя та життя глядачів цікавішим.

27 грудня 2018 року Олена Павлівна відзначила свій 90-річний ювілей! Художниця повна творчих задумок, сил і енергії, а також безмежного бажання творити на радість людям.