Контакти:

+38 (0552) 22-33-97
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

Гусак Марія Михайлівна

Заслужений майстер народної творчості України
Посада: 
керівник народної студії декоративного розпису "Сиваський віночок" Новотроїцького ЦКД

Гусак Марія Михайлівна

(смт.Новотроїцьке Херсонської області)

 

Народилась 8 жовтня 1963 р. в с.Немировичі на Рівненщині. У 70-ті роки переїхала на Херсонщину. Навчалась в дитячій студії декоративного роспису «Чонгар-сад» під керівництвом Народного майстра України Людмили Вітковської.

У 1986 р. Марія Гусак створює студію декоративного розпису «Сиваський віночок» в с.Сиваське Новотроїцького району з якою працює і до сих пір.

З 1987 р. бере участь у районних, обласних, республіканських (Хмельницький, Канів, Київ) та закордонних виставках (Росія, Мозамбік). У 1990 р. її студії присвоєно звання «народний самодіяльний колектив».

Ім’я Марії Михайлівни добре відоме, як на Херсонщині, так і за її межами. Це дуже енергійна, позитивна і творча особистість. Її авторська манера розпису є візитною карткою Новотроїцького району та Херсонської області. Роботами Марії Михайлівни ілюстровано книгу «Грає весілля наш Херсонський край» з циклу «Пісенний фольклор Херсонщини» (видавництво «Наддніпряночка», 2009 р.)

Роботи майстрині зберігаються в музеї Шевченка в Каневі, в Херсонському художньому музеї ім.Шовкуненка, картинній галереї ім.Гавдзинського, у приватних колекціях в Україні та за кордоном. Ім’я Марії Михайлівни Гусак занесене до енциклопедії Сучасної України (том 6.Го-Г. стор.670).

Для творів М.Гусак притаманні яскраві, гарячі кольори та пишний рослинний орнамент з казковими птахами. Темою любові до життя, до людей, до рідного краю пронизана вся творчість Херсонської майстрині.

Останні персональні виставки Марії Гусак:

- виставка «Херсонщина квітуча» у Виставковій залі Херсонської Національної спілки художників України (2011 р.)

- виставка «Квіти любові» у Херсонському обласному художньому музеї ім.Шовкуненка (2013 р.)

- виставка у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у м.Києві (2015 р.)

У 2015 р. Марія Гусак брала участь у Всеукраїнському Фестивалі писанок-2015 у конкурсі «Авторська писанка», розмальовувала макет висотою 1,5 м. Робота із зображенням Скіфської Баби та херсонських степів отримала назву «Берегиня Таврійського краю». Це двостороння писанка з використанням національних кольорів – жовтого і синього – що символізують зміну стихій, день і ніч, світло й тінь та ін. Робота майстрині посіла почесне ІІІ місце у своїй номінації.

Контактний телефон Гусак Марії Михайлівни: 050-08-41-776