Контакти:

+38 (0552) 49-15-28
Херсон, пр. Ушакова, 16
 

березня 2021

Запрошуємо до участі у виставці!

7 квітня 2021 року у м.Херсоні у виставковій залі етно-культурного комплексу «Херсонська Світлиця» (пр-т. Ушакова, 16) відкриється обласна виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Великдень у Світлиці».

Запрошуємо майстрів та художників-аматорів взяти участь у виставці.

Тематика робіт: весняні, великодні мотиви, писанки у всіх техніках, композиції та декоративні панно відповідної тематики.

23 березня 2021 р.

Етно-новини від блогерки Христини. Сорок Святих.

22 березня християни східного обряду вшановують пам’ять 40 мучеників Севастійських. У народі свято так і називають 40 святих, Сорок мучеників або «Сороки».

До цього свята ОЦНТ підготував черговий матеріал з циклу «Етно-новини від блогерки Христини». Знайомтесь з обрядодіями цього дня разом з нами.

Посилання на майстер-клас: https://www.youtube.com/watch?v=eugRWmfye5M

 

22 березня 2021 р.

"Пташечку мотаю - весну закликаю!"

22 березня за церковним календарем віряни відзначають Сорок святих. В народі це свято ще зветься – Сороки. Господині обов’язково готують у цей день випічку у вигляді птахів, називають її в різних регіонах по різному – «жайворонки», «сороки», «буслики», «соловейчики», «голуби», «зозульки». Їх розвішували на деревах у саду, дарували сусідам або ж роздавали дітям, які у свою чергу, граючись ними, закликали весну. «Пташок викликаю із теплого краю!» - виголошувала малеча, підіймаючи пташечок догори.

19 березня 2021 р.

Світлиця Кобзаревих дум

 

207-й день народження Тараса Григоровича Шевченка – це привід вшанувати пам’ять Великого Кобзаря і згадати його творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

6 березня на базі Новокаховського міського Палацу культури відбувся щорічний обласний конкурс читців «Світлиця Кобзаревих дум», ініціатором якого є Херсонський обласний Центр народної творчості. Цього року конкурс був присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка та 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

9 березня 2021 р.

"Свято Колодки для кожної молодки!"

Цього року Масляничний тиждень ми святкуємо з 8 по 14 березня. Традиційно, у цю пору по всіх громадах відбуваються різноманітні свята та яскраві заходи.

Херсонський обласний Центр народної творчості уклав добірку сценаріїв тематичних масових заходів «Свято Колодки для кожної молодки!», за матеріалами якої можна організувати і провести веселе свято, пам’ятаючи про давні українські традиції та використовуючи сучасні елементи і режисерські знахідки.

Сподіваємось, добірка стане у нагоді нашим колегам.

4 березня 2021 р.

Шевченко очима лялькарок

Протягом лютого – на початку березня 2021 року в інтернет-форматі проходила Всеукраїнська онлайн-виставка «Творчість Кобзаря очима лялькарок» за підтримки Херсонського обласного Центру народної творчості. Відбулась вона з нагоди 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

3 березня 2021 р.

"Скадовщина. На вітрилах творчості..."

2 березня у Світлиці ОЦНТ відкрилась виставка образотворчого, декоративно-ужиткового та фотомистецтва «Скадовщина. На вітрилах творчості…» Проходить вона у рамках проєкту «Мистецтво однієї громади».

На цій виставці представлені роботи талановитих майстрів нашого південного причорноморського краю: картини, фотороботи, вишивка, художній розпис, ляльки, дерев’яні скульптури, історичні моделі кораблів, різноманітні вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Презентовано більше 45 авторів і близько півтори сотні робіт.

3 березня 2021 р.